OZVVS Spodnje Savinjske doline

Telefon: 03 713 68 80

Veterani ZVVS SSD v Cerknem in na Golteh

Veterani vojne za Slovenijo Spodnje Savinjske doline se vsak leto udeležijo dveh smučarskih tekmovanj. Najprej se udeležijo prvenstva ZVVS v veleslalomu na Cerknem in nato še državnega prvenstva ZVVS v streljanju in smučanju na Golteh.

Letos so se tako 27. januarja udeležili 18. prvenstva ZVVS v veleslalomu na smučiščih Cerkno, ki poteka v okviru 47. spominskega tekmovanja Partizanske smučine-Cerkno 45. Tekmovanja se je udeležilo skupno 265 tekmovalcev, članov veteranskih in domoljubnih organizacij ter Slovenske vojske, ki so tekmovali v štirih starostnih kategorijah. Veterani OZ VVS iz Spodnje Savinjske so tudi letos bili med najuspešnejšimi, saj so zasedli še vedno odlično 5. mesto, medtem ko so v preteklosti bili tudi že drugi, tretji , lani četrti. Pred njimi so kot zmagovalci bili domačini iz OZ Cerkno, ki so tako obdržali prehodni pokal, drugo mesto je zasedla ekipa OZ Zgornje Gorenjske, tretji pa so bili veterani iz OZ Mežiška dolina in ekipa ZVVS Kranj. Savinjčani so bili zadovoljni z uvrstitvijo, še najbolj pa Brigita Miklavc in Štefan Golubič, ki sta kot posameznika v svoji kategorijah osvojila medaljo za tretje mesto. V ekipi pa so poleg njiju bili še Franc Škrabe, ki je bil 10. med 32 tekmovalci v svoji kategoriji, Tomaž Lukež, ki je bil 12. od 35 tekmovalcev v njegovi kategoriji Jože Hlade, vodja ekipe, ki je zasedel 9. mesto v svoji kategoriji od 13 tekmovalcev starih nad 72 let in starejšimi.

Na Golteh kjer je Zveza veteranov vojne za Slovenijo in Območno združenje VVS Velenje je v sodelovanju z Območnim združenjem Slovenskih častnikov Velenje ter Slovensko vojsko in smučarskim centrom Golte 10,. februarja organiziralo tudi tradicionalno smučarsko tekmovanje na progi Beli zajec ter streljanje z MK puško na razdalji 30 m. To je bilo že 30. prvenstvo slovenskih častnikov in 21. prvenstvo veteranov vojne za Slovenijo. Tekmovanje je bilo ekipno, vsaka ekipa je tekmovala s tremi člani. Za OZ VVS Spodnje Savinjske so ekipo sestavljali Franci Škrabe, Miran Adrinek in Tomaž Lukež spremljevalec in kot rezerva pa je bil predsednik spodnjesavinjskega veteranskega združenja Zdenko Terpin. Med ekipami veteranov vojne za Slovenijo so dosegli solidno 8. mesto.