OZVVS Spodnje Savinjske doline

Telefon: 03 713 68 80

Veterani Spodnje Savinjske skupno tretji

V soboto,11. junija 2022 sta Zveza veteranov vojne za Slovenijo in Zveza policijskih veteranskih društev Sever v sodelovanju z območnim združenjem veteranov Slovenska Istra in Policijskim veteranskim društvom Sever za Primorsko in Notranjsko izvedla 21. veteranske športne igre. Znova so se nadvse uspešno odrezali tekmovalci iz Območnega združenja VVS Spodnje Savinjske doline, ki so osvojili skupno tretje mesto.

Za igre je bilo prijavljenih 156 ekip iz 42 društev z več kot 640 tekmovalci, od tega 123 tekmovalcev iz 9 društev Sever. Zbrane so ob otvoritvi nagovorili predsednik OZVVS Slovenska Istra Valter Viler, Izolski župan Danilo Markočič, igre pa je uradno otvoril predsednik ZPVD Sever dr. Tomaž Čas. Tekmovanja so potekala v šestih disciplinah in sicer: košarka-trojke, met bombe v cilj, vlečenje vrvi, pikado, streljanje z zračno puško in šah. Skupni zmagovalci so bili tekmovalci OZVVS Dolenjska, ki so prejeli tudi prehodni pokal ZVVS za leto 2022. Drugo mesto so osvojili tekmovalci OZVVS Zg. Gorenjska in tretje mesto tekmovalci OZVVS Spodnja Savinjska dolina, ki so se iger tokrat udeležili pod vodstvom novega predsednika Zdenka Terpina.

Tekmovalci OZ VVS SSD so tokrat stali na zmagovalnih stopničkah pri treh disciplinah. Zmagali so v metu bombe na cilj ter bili tretji v košarki in streljanju z zračno puško. Uspešni so bili tudi v pikadu, kjer so osvojili ekipno 5. mesto, slabši pa v vlečenju vrvi, kjer so osvojili 13. mesto in v šahu, kjer so zasedli 18. mesto, kar je bilo krepko pod pričakovanji, saj so v preteklosti skoraj redno bili med najboljšimi tremi štirimi ekipami. Klub temu slabšemu rezultatu pa jim je seštevek točk vseh disciplin prinesel skupno tretje mesto, kar je bilo tudi pričakovano, saj so na vseh dosedanjih igrah bili med najboljšimi tremi ali štirimi Območnimi združenji VVS.

D. Naraglav

Veterani SSD po zaključku tekmovanja z osvojenimi pokali za posamezne discipline in pokalom za skupno tretje mesto